uid_f749ec7018f6f7a677735bbc410808dd1590690382382_width_1280_play_0_pos_0_gs_0_height_720_samuel-pereira-fot-tvp-info.jpeg

Samuel Pereira gościł w czwartek na antenie telewizji "wPolsce". Redaktor naczelny publicznego portalu TVP Info mówił o jednym z "obowiązków" polityków.

Telewizja Polska jest nieustannie krytykowana przez opinię publiczną od kiedy Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy. Telewizja kierowana przez Jacka Kurskiego konsekwentnie broni interesów ekipy rządzącej i stara się zdyskredytować w opinii widzów polityków opozycji.

W ostatnim czasie TVP mocno skupia się na przedstawianiu w negatywnym świetle Donalda Tuska. Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej raz po raz odgryza się pracownikom mediów publicznych.

- Nie będę odpowiadał na pytania tych, którzy zaangażowali się w nagonkę. Mogę ewentualnie debatować z mocodawcą, tzn. z prezesem Kaczyńskim - mówił Tusk podczas jednego ze spotkań z mediami do reporterki TVP Info.

Dziennikarzy TVP Info trzeba szanować?

Redaktor naczelny portalu TVP Info Samuel Pereira mówił w telewizji "wPolsce" o obowiązku jaki mają politycy.

- Politycy zapominają, że jako politycy mają obowiązek szanować drugiego człowieka niezależnie, co o nim myślą. Jeśli dla polityków PO dziennikarze TVP nie są dziennikarzami, to dlaczego nagle przez to przestają być również ludźmi ?! Bo przecież zwykłego człowieka też nie powinno się w ten sposób traktować, też nie powinno się odpowiadać w tak arogancki, chamski, czasami brutalny sposób na zadawane pytanie - krytykuje Pereira polityków opozycji.

- My jako dziennikarze TVP szczególnie ci, którzy są napiętnowani, pokazywani w negatywnym świetle później spotykamy się z różnymi nieprzyjemnymi sytuacjami i ok, to jest wpisane może w trudny zawód dziennikarza, tylko pytanie, czy politycy, którzy to robią, mają świadomość konsekwencji odpowiedzialności tego, że później ludzie mniej stabilni emocjonalnie przychodzą pod budynek TVP i fizycznie atakują dziennikarzy. Czy to jest coś, co może dalej się rozwinąć? Mam nadzieję, że nie - żalił się naczelny TVP Info.

Aaaaaperigtgt.png

                Popierasz TVP - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl