1580207.jpg

Michał Wójcik pojawił się we wtorek w programie "Salon polityczny" na antenie Trójki Polskiego Radia. Minister w Kancelarii Premiera skrytykował Donalda Tuska za zachowanie względem reporterów TVP Info.

W dalszym ciągu wielkie emocje wzbudzają wtorkowe wydarzenia z Sejmu. Reporterzy TVP Info gonili za nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, zadając mu szereg pytań, a ten im odpowiadał;

- Pani będzie również moralnie odpowiedzialna za to, co się musi zdarzyć po tym, co robicie w przestrzeni publicznej. To się na pewno zdarzy. Już raz żeście na to ciężko zapracowali. Dojdzie do strasznych rzeczy przez to, co robicie w Polsce. Nie potrafię o tym spokojnie mówić, bo to jest rujnujące nie tylko dla mnie, czy dla mojej rodziny, czy dla dziesiątków innych ludzi, którzy padają ofiarami także waszej agresji. To jest straszne dla życia publicznego w Polsce - zwrócił się Tusk do dziennikarki telewizji publicznej.

- Wiedziałem, że osiągnęliście poziom propagandy partyjnej, ale na takim dnie... nie sądziłem - dodawał były premier w stronę TVP.

Wójcik poucza Tuska

Do wypowiedzi Donalda Tuka odniósł się w środę Michał Wójcik (Solidarna Polska/Zjednoczona Prawica).

- Polityk, który ucieka przed dziennikarzami i dzieli na lepszych i gorszych, my tego nie robimy, on to robi. (...) Lepiej przemilczeć (pytania -red. ), ale nie pouczać kto może zadawać, a kto nie może i pouczać konkretne media, tak się nie robi - krytykuje Wójcik Tuska.

- To jest mieszacz w polityce. (...) Nikt tak bardzo nie powoduje, że na prawicy jesteśmy razem, jak Donald Tusk. On nas łączy. (...) Był przy władzy przez wiele lat i wiele złego zrobił dla Polski. (...) Pytam tylko, kiedy skończy mu się ten jad, bo kąsa nieprawdopodobnie od czterech dni - powiedział minister w KPRM.

           Popierasz WÓJCIKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl