19443216620_049985cb1b_c.jpg

Jacek Saryusz-Wolski pojawił się w programie itelewizji "wPolsce". Europoseł Prawa i Sprawiedliwości komentował zachowanie opozycji w sprawie Funduszu Odbudowy.

Koalicja Obywatelska w przeciwieństwie do Lewicy (głosowała za) wstrzymała się w Sejmie w czasie głosowania nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy. KO domaga się wprowadzenia licznych poprawek w projekcie rządowym i pracę tę ma wykonać na obecnym etapie Senat.

Saryusz-Wolski odnosząc się do prac Senatu, ocenił, że opozycja może przeciągać prace nad środkami europejskimi, ale PiS i tak późnej ma możliwość wywalenia poprawek do kosza i skierowania projektu do podpisu prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Co Saryusz-Wolski uważa o zachowaniu Platformy Obywatelskiej?

- Cokolwiek by służyło atakowi na rząd, nieważne czy to jest w interesie, czy wbrew interesowi Polski, to totalna opozycja to zrobi. Z jednej strony można się oburzać z drugiej strony współczuć, ponieważ się pogrąża. Jej wiarygodność w tzw. europejskości sięgnęła dna.

Były wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej odpowiedział na pytanie, jak reagują zachodni politycy na postawę opozycji w Sejmie.

- Oficjalnie w tekstach pisanych nigdzie pani tego nie znajdzie, jeżeli kogoś się spotyka na korytarzach (...) to takie wzniesienie brwi, zdziwienie, nierozumienie. To jest tak poza wszelkim rozsądkiem i logiką, że tylko może wzbudzać zdziwienie - krytykował Wolski zachowanie Koalicji Obywatelskiej.

         Popierasz WOLSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl