aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaokforkffffff.png

Piotr Patkowski pojawił się na mównicy sejmowej. Wiceminister finansów mówił o zapowiadanym podatku od reklam.

Młody wiceminister odpowiadał w Sejmie politykom opozycji na pytania dot. dodatkowego podatku, który ma zostać nałożony na przedsiębiorstwa medialne.

- To jest sytuacja niespotykana, że projekt na tak wczesnym etapie (...) już jest omawiany w wysokiej izbie - zaczął Patkowski swoje wystąpienie.

Wiceminister deklarował, że celem rządu jest by podatek od reklamy "zadowolił jak najwięcej podmiotów". Polityk nie wyklucza, że dojdzie do okrągłego stołu w tej sprawie z mediami.

- Mam nadzieję, że na koniec tego procesu uda się przedstawić regulacje, która zdecydowana większość podmiotów medialnych będzie zadowolona - stwierdził Patkowski.

Wiceszef w resorcie finansów mówił także o TVP, zaznaczał, że nadawca publiczny nie zostanie zwolniony z dodatkowego podatku.

- Jednym z podmiotów obciążonych tą opłatą będzie także TVP. I myślę, że to jest historyczny moment na tej sali kiedy przedstawiciele opozycji nazwali TVP wolnymi mediami. Myślę, że prezes Jacek Kurski będzie bardzo zadowolony. Ciszę się, że opozycja wreszcie przyznała, że TVP zalicza się do szeregu wolnych mediów - mówił młody wiceminister finansów.

       Popierasz PATKOWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl