aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaepkoffkfff.png

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik gościł dzisiaj w programie "Rzecz o polityce" ("Rzeczpospolita").

Wójcik został zapytany przez prowadzącego rozmowę Jacka Nizinkiewicza o Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. Kilka dni temu opinię publiczną zbulwersowały słowa Pawlaka na temat edukatorów seksualnych.

- Wychwytują dziecko rozchwiane, zaniedbane, któremu dają jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy - mówił RPD w TVN24.

Po tych słowach sejmowa opozycja - KO i Lewica - zaczęła się domagać dymisji Pawlaka ze stanowiska. Pod internetową petycją za odwołaniem RPD podpisało się w jeden dzień ponad 30 tys. osób!

"Pan Pawlak został wybrany na to stanowisko z naruszeniem ustawy o rzeczniku praw dziecka, art. 1, pkt, 4 podpunkt 5 - brak wymaganego "co najmniej pięcioletniego doświadczenie w pracy z dziećmi lub na ich rzecz. Od 2011 do 2016 roku prowadził indywidualną praktykę adwokacką, jego specjalnością były sprawy rozwodowe.

Pan Pawlak nie posiada legitymacji od organizacji pozarządowych oraz młodzieży. Działacze młodzieżowych rad miast oraz organizacji pozarządowych napisali w trakcie wyborów rzecznika list do senatorów o odrzucenie tej kandydatury, gdyż, nie spełnia ona ustawowych wymogów" - czytamy w petycji ws. odwołania Pawlaka.

Urzędnika bronił dzisiaj w programie "Rzecz o polityce" wiceminister Michał Wójcik.

- Każda wypowiedź, każde zdanie osoby publicznej często służy opozycji, żeby jakąś hucpę robić (...) Ja pana rzecznika znam dlatego, że był dyrektorem w resorcie i zawsze bardzo rzetelnie, skrupulatnie wypełniał swoje obowiązki. Dla opozycji każda wypowiedź służy do tego, aby próbować atakować władzę, dzisiaj doświadcza tego osoba, która zajmuje funkcję w instytucji niezależnej od rządu.

- (Mikołaj Pawlak) wiele dobrego zrobił dla dzieci - przekonywał Wójcik.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadeodkeddd.png

           Popierasz WÓJCIKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl