aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpldpeldddddd.png

Dziennikarz Mariusz Max-Kolonko wydał - za pośrednictwem swojego profilu społecznościowego na YouTube - nakaz aresztowania byłego ministra zdrowia w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Szumowskiego.

Na początku lipca Kolonko ogłosił siebie tymczasowym prezydentem Polski.

- Zmuszali najlepsze córki i najlepszych synów narodu polskiego do emigracji z kraju. Tak stworzyliśmy Polonię, której liczebność przekracza liczebność tych, którzy w Polsce PRL zostali. Mając to na uwadze, z dniem 4 lipca 2020 roku, przychylając się do petycji narodu polskiego, obejmuję niniejszym urząd prezydenta Polski ad interim (tymczasowo - red.) - mówił w lipcu Kolonko.

Dzisiaj dziennikarz zabrał głos na temat byłego szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zrezygnował w połowie sierpnia z zajmowanego stanowiska.

- Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu (...), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów - tlumaczyl swoje odejście Szumowski.

Max-Kolonko domaga się jako "prezydent" aresztowania Szumowskiego.

- Z uwagi na zaniedbania, nadużycia i niegospodarność w prowadzeniu wydatków Ministerstwa Zdrowia 3 RP. W związku z przetargami na zakup przedmiotów mających chronić zdrowie polskich obywateli - w okresie pandemii chińskiego wirusa zwanego także COVID 19 - w tym m.in. sprzętu medycznego, repiratorów, masek, testów i innych środków ochronnych dla polskich obywateli na terenie stanu Polska, oraz ze względu na narażenie Skarbu Państwa na straty szacowane wstępnie na mld zł (...) na mocy proklamacji 4 lipca 2020 jako Prezydent Stanów Zjednoczonych Polski ad interim wydaje niniejszym nakaz aresztowania dla Łukasza Szumowskiego.

- Zobowiązuje ministra sprawiedliwości pana Zbigniewa Ziobro do natychmiastowego zamrożenia wszystkich aktywów finansowych byłego ministra zdrowia i jego rodziny, jak również zamrożenia kont bankowych państwowych firm, osób fizycznych i innych podmiotów, które otrzymały w przedmiotowym okresie fundusze Skarbu Państwa na środki mające chronić zdrowie i życie polskich obywateli w okresie pandemii chińskiego wirusa COVID 19. To zamrożenie kont będzie obowiązywać do czasu sporządzenia szczegółowego bilansu strat, jakie poniósł Skarb Państwa - powiedział Mariusz Max Kolonko. 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpelpdlepdedd.png

          Popierasz KOLONKĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl