01_bogna_janke_smc_4438_1.jpg

Ratownicy medyczni protestują. Bogna Janke z Kancelarii Prezydenta zaprosiła służby medyczne do rozmów. "Zapraszam wszystkich państwa do Pałacu Prezydenckiego, usiądźmy przy jednym stole i porozmawiajmy" - zaapelowała urzędniczka w Radiu Zet.

Protest ratowników medycznych przybiera na sile. Wkrótce do ratowników mogą dołączyć kolejne grupy; lekarze rezydenci oraz pielęgniarki. Medycy domagają się od rządu podwyżek.

- Ratownicy medyczni otrzymają podwyżki, ale konieczne są jeszcze w tej sprawie konsultacje - odniósł się do sprawy premier Mateusz Morawiecki.

- Bardzo się tym niepokoję, dlatego zobowiązałem pana ministra zdrowia do rozmów, do negocjacji, do dialogu. Te rozmowy się toczą. Brałem udział w jednej rundzie tych rozmów parę miesięcy temu i jestem umiarkowanym optymistą, że poprzez podnoszenie jednocześnie uposażeń w służbie zdrowia, nie tylko ratowników, ale też przede wszystkim pielęgniarek, lekarzy, salowych, wszędzie tam chcemy, żeby nastąpiły istotne podwyżki - dodał szef rządu komentując przybierający na sile protest.

Prezydent zaprasza do rozmów

Protest medyków skomentowała w Radiu Zet Bogna Janke z Kancelarii Prezydenta. Urzędniczka zaapelowała do ratowników medycznych o podjęcie dialogu. Rozmowy ze stroną władzy miałyby się odbyć w Kancelarii Prezydenta.

- Zapraszam wszystkich państwa do Pałacu Prezydenckiego, usiądźmy i porozmawiajmy o tym, ale weźmy pod uwagę, że rząd nie ma fabryki pieniędzy - podkreślała Janke.

             Popierasz JANKE - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl