E-g8PqJWUAUyCwW.jpg

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w niedzielę w Dożynkach Jasnogórskich. - Dziękuję za wszystkie działania prowadzone dla polskiego rolnictwa - mówił PAD.

Tysiące osób zjechały w niedzielę do Częstochowy, by wziąć udział w corocznych Dożynkach Jasnogórskich. W tym roku hasłem wydarzenia jest „Do Matki naszego zawierzenia”. Dożynki Jasnogórskie są świętem dziękczynienia za plony.

Niedzielnej mszy na Jasnej Górze przewodniczy arcybiskup Wacław Depo. Na uroczystościach nie zabrakło przedstawicieli władz państwowych na czele z prezydentem Andrzejem Dudą.

- Glebę uprawia się nie tyle przez nawóz, ale przez miłość do ziemi ojczystej i wszystkiego, co ją stanowi - jak mówił syn polskiej ziemi i wsi Kardynał Stefan Wyszyński -  zwracał się do zebranych prezydent Andrzej Duda,

- Cieszę się, że możemy się spotkać na Dożynkach Jasnogórskich w roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego i razem modlić się za Ojczyznę, dziękować za plony. (...) Dziękuję za wszystkie działania, które prowadzone są dla polskiego rolnictwa. Zadaniem prezydenta jest patrzenie na Polskę całościowo, także na polską wieś. (...) Jesteśmy tutaj po to, aby razem z wami pochylić głowę przed wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej. Niech Pan Bóg błogosławi polskim rolnikom, niech Pan Bóg błogosławi polskiej wsi. Szczęść Boże - dodawał PAD. 

           Popierasz DUDĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl