zx1ktgowce6w3qx4fsar2xiav4tf6oti_1.jpg

W sobotę odbył się pierwszy kongres Polski 2050. "Otworzyliśmy sezon polityczny, który prostą drogą poprowadzi nas do przejęcia odpowiedzialności za Polskę" - zapowiadał lider partii Szymon Hołownia.

W Warszawie w klubie Palladium zebrali się działacze Polski 2050. Według organizatorów w wydarzeniu wzięło udział ok. 1000 osób.

- Lepszy świat dla pokolenia mojej córki to zielona demokracja, to więcej powietrza, to wspólnota, to solidarność, jeden wspierający drugiego, a co mamy zamiast tego? Stan wyjątkowy na granicach, ale miedzy nami stan wojny - mówił Szymon Hołownia.

- Władza PiS już się kończy. I oni dobrze o tym wiedzą. Obiecywali skromność pokorę i umiar. Nikt tak nie okłamał Polaków - dodawał lider Polski 2050.

"Jaśmina"

Szymon Hołownia przedstawił na kongresie "zapowiadanego gościa". Okazało się, że jest nim... aplikacja Jaśmina.

- Najważniejsze, co daje Jaśmina to funkcja plebiscytu, glosowania. Ta funkcja dostępna jest dzisiaj dla członków Polska 2050, ale kiedy będziemy rządzić ta funkcja będzie dostępna dla każdej Polki i Polaka, bo tak widzimy politykę ery cyfrowej - tłumaczył Hołownia.

Były dziennikarz a obecnie lider partii składał wyborcom nowe obietnice:

"Pracodawcom, przedsiębiorcom chce obiecać proste podatki, państwo partnera, a nie dręczyciela, przewidywalne prawo. Kluczowe zmiany podatkowe uzgadniane będą zawsze do końca czerwca roku poprzedzającego ich wejście w życie".

"Zajmiemy się jednym z największych problemów w miejscach pracy: ogłaszamy program STOP mobbingowi, wojnę jaką wydamy dręczycielom. Przeciwdziałanie mobbingowi stanie się priorytetem Państwowej Inspekcji Pracy".

"Chcemy, aby każdy z nas miał swojego lekarza osobistego. Lekarz ten skieruje nas na generalny bilans naszego zdrowia, kiedy skończymy 40, 50 i 60 lat. Będziemy zapobiegać chorobom, a nie tylko je leczyć". 

Szymon Hołownia zaskoczył zebranych jak i komentatorów deklaracją dotycząca domów dziecka. Sierocińce mają zniknąć do 2030 r.

- Obiecuję, że zrobimy wszyscy, aby w Polsce do 2030 roku zniknęły domy dziecka. Polska Powinna i może być krajem bez domów dziecka - oceniał Hołownia.

           Popierasz HOŁOWNIĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl