40740376574_23b8193bff_c_3.jpg

Premier Mateusz Morawiecki gościł w sobotę na antenie radia RMF FM. Szef rządu wypowiedział się o telewizji TVN.

- Jeśli patrzę na tę stację, jaki gigantyczny hejt ona wywołuje, np. wobec Kukiza, który jest jednym z najbardziej ideowych polityków, jakich poznałem w ostatnim czasie. Jak zachowuje się absolutnie stronniczo. To wydaje mi się, że to nie są wolne media, to są wolne żarty - powiedział premier w programie "Gość Ziemca w RMF FM".

Szef rządu Zjednoczonej Prawicy wskazywał, że nie obawia się weta prezydenta ws. ustawy nowelizującej prawo dot. radiofonii i telewizji. - Pan prezydent podejmuje swoje decyzje w 150 proc. autonomiczne, my tylko pokazujemy daleko idące ryzyko, jakie niesie zakup mediów przez kraje spoza UE - podkreślał Mateusz Morawiecki.

Senat o mediach

W najbliższy poniedziałek Senat ma się zająć zmianami w prawie medialnym przegłosowanymi przez Sejm. Wszystko wskazuje, że większości senackiej uda się odrzucić w całości projekt ustawy polityków PiS.

- My, senatorowie demokratycznej większości w Senacie, nie poprzemy zmiany ustawy o radiofonii i telewizji, zwanej „Lex TVN”. Uważamy bowiem, że ustawa ta łamie podstawowe wartości państwa prawa, na których zbudowana jest Rzeczpospolita Polska. Wolność słowa i pluralizm mediów są fundamentami demokracji, zapisanymi w Konstytucji RP. Polacy mają do nich prawo i chcą mieć wybór źródeł informacji - czytamy w oświadczeniu senatorów opozycji.

Pytaniem otwartym pozostaje czy w Sejmie uda się większości parlamentarnej uzyskać taką liczbę głosów, która umożliwi odrzucenie senackiego weta.

     Popierasz MORAWIECKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl