51419321543_8ec8dcbe70_c.jpg

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski skomentował sytuację na granicy polsko - białoruskiej. "Trzeba czuwać nad chrześcijańskimi korzeniami naszego narodu" - mówił hierarcha na Wawelu.

W katedrze na Wawelu odbyła się uroczysta msza z okazji 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych oraz Dnia Solidarności i Wolności. Głos na obchodach zabrał abp Marek Jędraszewski.

Nawiązanie do Nitrasa

Kilka dni temu metropolita krakowski w rozmowie z TVP Info skrytykował słowa posła Sławomira Nitrasa w czasie wydarzenia "Campus Polska". Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej mówił o potrzebie rozdziału Kościoła od państwa.

Abp Jędraszewskie w rozmowie z TVP przyrównał słowa Nitrasa do "języka hitlerowskiego". Metropolita dodawał na Wawelu: - Postulat, ażeby do życia społecznego i państwowego, w żaden sposób nie dopuszczać wymiaru świętości, jest postulatem ateizowania państwa i życia społecznego i niewiele ma wspólnego ze światopoglądową neutralnością. Wielu spośród nas czułoby się nieswojo w państwie, z którego struktur wyrzucono by Boga, a to pod pozorem światopoglądowej neutralności - powiedział duchowny.

- Kiedy patrzymy na wypadki ostatnich dni, rozumiemy co znaczy czuwanie nad Polską, żeby Polska pozostała Polską i żeby Polska była polska - dodawał hierarcha odnosząc się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

de965034ea4f08f4c5a7a07a118cbf810000.jpg

      Popierasz JĘDRASZEWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl