37584087572_f18220bd5e_c_2.jpg

Donald Tusk odniósł się do informacji z Brukseli dotyczących środków unijnych dla Polski. Komisja Europejska blokuje 57 mld z Funduszu Odbudowy.

Komisarz UE ds. gospodarczych Paolo Gentiloni zakomunikował, że KE wstrzymuje środki europejskie dla Polski. Powodem takiej decyzji mają być obawy związane z "niezależnością sądów i wolnością mediów".

Polska i Węgry bez pieniędzy

Na ten moment Komisja Europejska zdecydowała o zatwierdzeniu Krajowych Planów Odbudowy 18 państw wspólnoty. W dalszym ciągu problem z uzyskaniem zielonego światła ma Polska oraz Węgry.

Z wypowiedzi Paolo Gentiloniego wynika, że decyzja KE w stosunku do Polski ma związek z rozpatrywaniem przez polski Trybunał Konstytucyjny wniosku premiera Mateusza Morawieckiego ws. unijnego prawa. 22 września TK ma orzec które prawo jest nadrzędne; krajowa konstytucja czy prawo unijne.

- Komisja kontynuuje ocenę polskiego krajowego planu odbudowy na podstawie kryteriów określonych w rozporządzeniu w sprawie RRF. Nasza współpraca z polskimi władzami trwa -informuje z Brukseli korespondent PAP Łukasz Osiński.

Tusk obwinia Kaczyńskiego

Donald Tusk odpowiedział w specjalnym nagraniu umieszczonym w sieci na decyzję KE ws. środków europejskich.

- Jarosław Kaczyński swoją nieodpowiedzialną i niemądrą polityką wyrządza Polsce i wszystkim Polakom dramatyczne szkody - mówi przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

            Popierasz TUSKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl