reiyi31b6kckk9jp4fqqrra5te9om2mk.jpg

Prezes Porozumienia Jarosław Gowin w specjalnym nagraniu umieszczonym w internecie skomentował plan wprowadzenia stanu wyjątkowego na obszarze przyległym do granicy polsko- białoruskiej. Polityk skrytykował obóz rządowy.

Jeszcze w czwartek prezydent Andrzej Duda ma się podpisać pod wnioskiem premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącym wprowadzenia stanu nadzwyczajnego na terenach przygranicznych z Białorusią.

W środę rano prezydent spotkał się z szefami: MON, MSZ, MSWiA. Według doniesień radia RMF FM to właśnie czwartek będzie tym dniem, w którym pod wnioskiem rządowym złoży podpis PAD.

Gowin o stanie wyjątkowym

Do planu wprowadzenia stanu nadzwyczajnego odniósł się w nagraniu umieszczonym na Twitterze Jarosław Gowin. Prezes Porozumienia wzywa kolację Zjednoczonej Prawicy do dialogu z opozycją ws. zmian zaproponowanych przez rząd na granicy polsko- białoruskiej.

- Wprowadzenie stanu wyjątkowego wymaga konsultacji rządu z opozycją. Jeśli blisko połowa Sejmu nie zostanie nawet słowem poinformowana o przyczynach takiej decyzji, to ciężko będzie nazywać ją inaczej niż „gra strachem Polaków” - czytamy na profilu byłego ministra w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. 

             Popierasz Gowina - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl