Rvzk9kuTURBXy9jNjI3YTAzZC1iYjc4LTQ0ZWItYWMwNy1hMzZjMWZiYzEwYzMuanBlZ5GVAs0DBwDDw4GhMAE.jpg

Anna Zalewska zareagowała na słowa krytyki, jakie na nią spadły ze strony Szymona Hołowni. Lider Polski2050 mówił w Polsat News o powrocie uczniów do szkół.

Hołownia gościł w środę na antenie telewizji Polsat News. Były dziennikarz wspominał lata gdy sam był uczniem - jednak jak zaznaczał, uczniowie mają dzisiaj dużo gorzej.

Hołownia o Zalewskiej i Czarnku

W środę uczniowie powrócili do szkół. Zajęcia będę odbywać się stacjonarne mimo trwającej w dalszym ciągu pandemii COVID-19.

- Dzieci i młodzież powinni wrócić do szkół. Oby był on powrotem na cały rok szkolny. Mając na uwadze wysoce zmienną naturę koronawirusa, musimy być gotowi na różne scenariusze, ale sądzę, że możemy liczyć na powrót do szkół na dobre - mówił przed powrotem uczniów do szkół premier Mateusz Morawiecki.

Szymon Hołownia, wypowiadając się o otwarciu szkół, deklarował z nadzieję, iż liczy na to, że w najbliższym czasie uda się zmienić ekipę rządzącą i tym samym zapewnić uczniom "ratunek".

- Jak widzę kolejne plagi, które spotykają uczniów: najpierw Anna Zalewska, później COVID-19, teraz Przemysław Czarnek, to mam ochotę trzymać za nich kciuki i zapewniać, że ratunek już blisko - powiedział Hołownia. - Ten świat tak szybko idzie to przodu. Gdzie prowadzi go Czarnek za swoimi archaicznymi, nie chcę powiedzieć sekciarskimi pomysłami? - dodał lider Polski2050.

Zalewska odpowiada

Na krytykę ze strony Szymona Hołowni odpowiedziała na Twitterze Anna Zalewska. Była szefowa MEN a obecnie eurposłanka odpiera zarzuty i chwali się sukcesami...

"Moje 3,5 roku w MEN: 300 zł wyprawki, ok.1000 zł podwyżki dla nauczycieli, cyfryzacja szkół, stołówki, sprzęt multimed., renesans szkół branżowych, nauka 6-latków w przedszkolu, likwidacja tzw."godzin karcianych",8+4-to tylko kilka przykładów. @szymon_holownia życzę tylu sukcesów" - napisała była minister edukacji narodowej.

         Popierasz ZALEWSKĄ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl