z25935201AMPJanusz-Korwin-Mikke.jpg

1 września jak co roku obchodzona jest rocznica upamiętniająca rozpoczęcie II wojny światowej. 82. lata temu Niemcy zaatakowały Polskę.

O godzinie 4:54 przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpoczęły się uroczystości przypominające o wydarzeniach z 1939 r. Głos w czasie obchodów zabrał szef MON minister Mariusz Błaszczak.

- Świat nie chce pamiętać o tych wydarzeniach. Świat mówi, że sprawcami mordów byli naziści. Nie wiemy - któż to byli naziści? Podobna sytuacja jest, jeśli chodzi o stronę rosyjską - mówił polityk PiS.

Ministrowi odpowiedział naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis. - Błaszczak pytał dziś kim byli naziści. Jedni wieszają nalepki „ pamiętamy”. Inni po prostu pamiętają - napisał dziennikarz na Twitterze.

Prezydent w Wieluniu

Prezydent Andrzej Duda nie pojawił się w tym roku na obchodach na Westerplatte. Głowa państwa zjawiła się o poranku w Wieluniu

- Zapłaciliśmy bardzo wysoką cenę. Ponieśliśmy straty, za które nigdy nie otrzymaliśmy żadnego zadośćuczynienia. (...). Niech nikt nie śmie nas o nic oskarżać - grzmiał PAD.

Korwin o Żydach

Do rocznicy wybuchu II wojny światowej odniósł się w mediach społecznościowych Janusz Korwin-Mikke. Poseł Konfederacji kolejny raz wywołał burzę w sieci, dzieląc się swoimi przemyśleniami...

- Czy łatwo byłoby opanować kraj, w którym w każdym ma broń? Przecież gdyby w '39 co drugi Żyd miał broń, nie byłoby Holokaustu - stwierdził Korwin-Mikke.

             Popierasz KORWINA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl