60395389_2288602941390715_2136861592528376073_n.jpg

Elżbieta Łukcijewska skomentowała rosnącą inflację w Polsce. Europosłanka w gorzkich słowach komentuje politykę obozu rządzącego.

Inflacja nie zwalnia. Według szacunku Głównego Urzędu Statystycznego o 5,4 proc. wzrosły ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2021 w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku.

- Absolutny rekord. Ceny rosną najmocniej od 20 lat. Kiedy Rada Polityki Pieniężnej wreszcie zatroszczy się o oszczędności i siłę nabywczą Polaków? Dlaczego nie reagują? To jest jedyne zadanie, za które podatnicy im płacą - komentuje ekonomista dr Jakub Karnowski ze Szkoły Głównej Handlowej.

Co na to rząd?

Głos ws. inflacji zabrał w rozmowie z Polskim Radiem wiceminister finansów Piotr Patkowski.

- Zawsze podwyższona inflacja pojawia się tam, gdzie jest dość dynamiczny wzrost gospodarczy - stwierdził urzędnik.

"Rządy PISu- najwyższa inflacja"

Do wzrostu cen produktów, usług, odniosła się w mediach społecznościowych Elżbieta Łukacijewska. Europosłanka pisze o drożynie i pieniądzach dla dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka.

"Rządy PISu- najwyższa inflacja, najwyższe ceny, najdroższe inwestycje, największe podwyżki, najwięcej ministrów i doradców, najwyższe koszty funkcjonowania urzędów, najwyższe zagrożenie demokracji, największe dotacje dla Rydzyka" - krytykuje rządzących europarlamentarzystka.

        Popierasz Łukacijewską - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl