aaaaanowsledziw.jpg

W sobotę odbyły się obchody 75. rocznicy śmierci Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Głos tego dnia zabrała za pośrednictwem Twittera małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Duże kontrowersje wzbudził wpis Barbary Nowak w mediach społecznościowych. Urzędniczka umieściła w sobotę w sieci wpis z okazji rocznicy upamiętniającej Danutę Śiedzikównę i Feliksa Selmanowicza.

- "Śmierć przez rozstrzelanie młodziutkiej DANUTY SIEDZIKÓWNY, to w rzeczywistości triumf polskiej myśli niepodległościowej, wielki sukces edukacji Polaków, także tych niepełnoletnich" - napisała na Twitterze małopolska kurator.

Obok słów Nowak nie przeszło obojętnie wielu internautów. Wśród osób, które odniosły się do wypowiedzi, znalazł się między innymi Roman Giertych.

- Rozstrzelanie patriotki to triumf polskiej myśli niepodległościowej? Pani zwariowała? - skomentował prawnik.

- Czy chciałaby pani, aby pani córka odniosła taki sukces?! To jest chore i zbrodnicze wobec młodych umysłów plecenie bzdur! Jak wy wszyscy w tym PiSie dostaliście się do władzy? Przecież wy nigdy byście nie doszli do Okrągłego Stołu tylko do cmentarzy własnych i cudzych dzieci! - oburzył się jeden z internautów.

            Popierasz NOWAK - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl