E9VxyW8XEAwRm3T.jpg

Stanisław Karczewski skrytykował opozycję za słowa Tomasza Grodzkiego na wydarzeniu "Campus Polska". Marszałek Senatu wypowiedział się o szpitalach.

Zdaniem prof. Tomasza Grodzkiego Polska utrzymuje zbyt wiele szpitali. Lekarz i polityk przytaczał dane z Danii.

- Zobaczcie. 16 szpitali na 5 milionów, to w Polsce powinno być 130 około na 40 milionów. A jest prawie tysiąc: bez ludzi, bez sprzętu. I jak tak będzie dalej, to nic z tego nie będzie - krytykował Grodzki obecną sytuację placówek zdrowia.

Reakcja PiS

Na słowa Marszałka Senatu z oburzeniem zareagowali przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy. Nie obyło się bez ostrego komentarza byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

- Marszałek Grodzki chce likwidacji ponad 800 szpitali, mówi o ich "hybrydowym przekształcaniu. To ciągle polityka zwijania Polski, szczególnie powiatowej i dyskryminacja mieszkańców mniejszych miejscowości. Ta totalna opozycja to prawdziwa udręka, nie dla @pisorgpl , ale dla Polski - napisał Karczewski.

Dziennikarz Patryk Słowik, odpowiadając Karczewskiemu pod tweetem przytoczył dane z resortu zdrowia w kontekście ile szpitali powinna posiadać Polska. Informacja pochodzi z 2018 r. czyli została przygotowana przez obecną władzę.

"Ministerstwo Zdrowia, w osobie wiceminister Józefy Szczurek-Żelazko, pod koniec 2018 r. stwierdziło, iż biorąc pod uwagę liczbę ludności i europejskie standardy opieki medycznej, w Polsce powinny funkcjonować 182 szpitale" - czytamy w artykule.

       Popierasz KARCZEWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl