5Rkg6Up949vVAWwJGURlI3EW51TPuGWVnmCHeaGg.png

Jacek Ozdoba z oburzeniem zareagował na aktywność publiczną Donalda Tuska. Były premier pojawił się na wydarzeniu "Campus Polska" Rafała Trzaskowskiego.

W sobotę lider Platformy Obywatelskiej wspólnie z prezydentem Warszawy spotkali się w Olsztynie. Politycy odpowiadali na pytania - zebranych osób - dotyczące przyszłości jak i obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju.

- Widzieliście, co się działo w Sejmie, na czym polega demokracja à la pani marszałek Witek. Wybory powszechne do parlamentu też mogą zostać zniekształcone - ostrzegał Tusk.

Jednym z wątków poruszonych przez lidera opozycji było powoływanie nowych sędziów.

- Jeśli ktoś został powołany na sędziego przez nielegalnie wybraną KRS, to prezentuję prawdopodobnie bardzo radykalny pogląd. Po tym, jak zmieni się władza w Polsce, ci sędziowie przestaną być sędziami - zapowiedział były premier.

Ozdoba oburzony

Na wypowiedź szefa PO odpowiedział na Twitterze wiceminister Jacek Ozdoba. Polityk obozu Zjednoczonej Prawicy poucza Tuska, jak wygląda proces powoływania sędziów do zawodu.

- Brutalny atak Tuska na niezawisłość sędziowską. To jest zastraszanie legalnie powołanych sędziów. Dla nieuków: sędziów w Polsce powołuje Prezydent, a nie KRS - czytamy na profilu wiceministra klimatu i środowiska.

Pod tweetem Ozdobie odpowiedział między innymi adwokat Dariusz Goliński czy prawniczka Katarzyna Szeska.

          Popierasz OZDOBĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl