21zkv6x8xr11kev7a2imc966ynbvicsz.jpg

Przemysław Czarnek wypowiedział się na Twitterze o telewizji TVN. Zdaniem ministra edukacji i nauki stacja walczy z Kościołem katolickim.

W piątkowych "Faktach po faktach" doszło do spięcia dziennikarki Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z gościem wiceministrem spraw zagranicznych Pawłem Jabłońskim.

Uchodźcy

Kolenda-Zaleska dopytywała polityka obozu rządzącego, dlaczego koczującym na granicy migrantom nie jest udzielana pomoc humanitarna.

- Chodzi o to, by (aktywiści, księża - red.) podali leki i wodę. Nie wstyd panu, panie ministrze? To katolicki kraj - zwracała się dziennikarka do Jabłońskiego. - Mierzycie człowieczeństwo w centymetrach, a to nie jest tradycja Polski - dodawała.

Co na to wiceminister? Polityk odpowiadał, że Afgańczycy znajdują się po stronie białoruskiej. - Chcemy doprowadzić do tego, żeby Polska nie była zalana falami migrantów, którzy są celowo przywożeni przez służby Łukaszenki z Iraku, nie Afganistanu - argumentował.

Czarnek o TVN

Na wypowiedzi prowadzącej "Fakty po faktach" zareagował na Twitterze Przemysław Czarnek. Minister atakuje stację z ulicy Wiertniczej, jakoby miała ona zwalczać polski Kościół.

- "To katolicki kraj - powiedziała Pani Kolenda-Zaleska. Warto zapamiętać, wszak mowi to działaczka lewicowo-liberalnej stacji zwalczającej z zaangażowaniem Kościół w Polsce" - czytamy na profilu ministra.

         Popierasz CZARNKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl