41433230212_6ff9f39e72_c_2.jpg

Premier Mateusz Morawiecki gościł w czwartek wieczorem w programie "Gość Wiadomości". Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości mówił o wzroście cen w sklepach.

Od wielu miesięcy stale przewijającym się tematem w mediach jak i w codziennych rozmowach Polek i Polków jest inflacja. Rosnące ceny w sklepach, zmniejszające się oszczędności na kontach bankowych - to wydają się obecnie kluczowe problemy wielu polskich rodzin.

- Ku pamięci: inflacja 5 proc., waloryzacja dla budżetówki 0%, waloryzacja dla władzuni 60 proc. - komentuje ostatnie decyzje władzy były wicepremier Janusz Piechociński

Co o inflacji uważa premier?

Szef rządu pojawił się w czwartek w programie "Gość Wiadomoci". Oto jak premier tłumaczył rosnącą inflację;

- To mnie najbardziej interesuje, żeby pensje Polaków rosły jak najszybciej. A już w szczególności, żeby rosły szybciej niż inflacja. Martwi mnie inflacja. Martwią mnie wszystkie zwyżki cenowe, ale cieszy mnie to, że wynagrodzenia Polaków rosną szybciej niż przyrost cen. A były takie okresy w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, chociażby w trakcie roku 2012, kiedy tak nie było. Kiedy inflacja była szybsza niż przyrost wynagrodzeń - powiedział Mateusz Morawiecki.

    Popierasz MORAWIECKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl