233663853_346056226973087_2397441688051504425_n.jpg

Krzysztof Skiba gorzko wypowiedział się o obozie władzy w kontekście wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Od kilkunastu dni na granicy koczuje grupa afgańskich uchodźców.

Kilkudziesięciu afgańskich migrantów znajduje się tuż przy polskiej granicy. Jak deklarują politycy Prawa i Sprawiedliwości, Afgańczycy są na terenie Białorusi i to do władz naszego wschodniego sąsiada należy udzielenie pomocy potrzebującym.

- Jesteśmy przedmiotem ataku hybrydowego, jesteśmy przedmiotem pewnej prowokacji specjalnie zaplanowanej prowokacji po to, żeby wprowadzić chaos w Polsce, w Unii Europejskiej, żeby zdestabilizować sytuację, żeby wykorzystać tą trudną sytuację na Bliskim Wschodzie i zniszczyć spokój, można powiedzieć który, jest Polsce i w Europie - komentowł w Polsat News premier Mateusz Morawiecki.

Skiba i pomoc

Dużą uwagę opinii publicznej przyciąga sprawa braku pomocy dla migrantów znajdujących się na granicy. Nie mogą oni liczyć na artykuły pierwszej potrzeby tj. jedzenie czy picie. Polskie służby nie zgadzają się na to, by ktokolwiek z polskiej strony miał kontakt z uchodźcami, udzielił im pomocy.

- Ludzie, którzy dziś odmawiają pomocy w postaci dostarczenia wody i lekarstw dla uchodźców, mają decydować o waszym życiu. Mentalność szmalcowników. (...) Nawet bezdomnym psom i kotom udziela się schronienia i karmi. Ptaszek co złamał skrzydełko i jest chory może liczyć na pomoc. Człowiek nie. Nie w Polsce. Takich otacza się szczelnym kordonem. Nie daje wody i lekarstw. Czeka aż znikną. (...) Tak ich duchowo ukształtowali „nasi biskupi” do spółki z narodowcami - krytykuje Skiba rządzących.

- Kilku starszych panów. Talibowie bez turbanów. Mordują nam. Demokrację. Strzałem ustaw w wolność słowa. Wstydem na granicy. Ci żołnierze bez naszywek i dystynkcji. Jak zielone ludziki Putina nie chcą by wszyscy wiedzieli kim są. Czyli wiedzą, że czynią zło - pisze n Facebooku lider zespołu "Big Cyc".

               Popiersz SKIBĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl