E9tGdsOX0AEF-aq.jpg

Na granicy polsko-białoruskiej powstaje płot mający chronić Polskę przed napływem nielegalnych migrantów. Internauci zwracają uwagę na technikę budowy zabezpieczenia.

Kilka dni temu w związku z zagrożeniem, że władze Białorusi będą starały się skierować w stronę polskiej granicy dużą ilość migrantów, minister Mariusz Błaszczak oświadczył, że na granicy powstanie płot.

Początkowo wzdłuż granicy został rozłożony drut, jednak to w opinii rządzących było za mało i obecnie trwają prace mundurowych nad budową solidniejszego zabezpieczenia.

- Wzmacniamy granice! Żołnierze rozpoczęli budowę ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot zwiększy jej szczelność i znacznie utrudni próby nielegalnego przekraczania - zakomunkował w środę szef MON.

Instalacja budowana przez wojsko wzbudza wielkie kontrowersje. - Co robi władca gdy traci popularność a brak kasy na kupienie ludu? Wywołuje wojnę. Tak tworzy jedność i patriotyzm którego sam staje się symbolem. Dlatego odpowiedzią na operacje „śluza” jest operacja „płot”. Straszenie obcym zawsze działa. Z bezbronnymi łatwo wygrać wojnę - wypowiada się publicysta Jakub Bierzyński.

Internet o budowie płotu

Obojętnymi na wydarzenia na polsko-białoruskim przejściu granicznym nie pozostali internauci.

              Popierasz PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl