24838375804_c596c79d8c_c_1.jpg

Zbigniew Ziobro pojawił się w czwartek na antenie Radia Warszawa. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny wypowiadał się na temat reformowania sądownictwa.

Ziobro bronił zmian wprowadzanych w wymiarze sprawiedliwości przez kierowany przez siebie resort.

- Mimo obstrukcji ze strony części środowiska sędziowskiego mamy pewne jaskółki, które wskazują na poprawę sytuacji w sądownictwie. Np. w pierwszym półroczu tego roku więcej spraw zostało załatwionych niż wpłynęło, czyli sądy zaczynają nadrabiać zaległości, to najlepszy wynik od 2012 r. - przekonywał Ziobro.

Lider Solidarnej Polski liczy, że otrzyma "zielone światło" od władz Prawa i Sprawiedliwości na wdrożenie kolejnych zmian w sądownictwie, jak podkreślał - ustawy już czekają.

- Jeśli dojdzie do zmiany politycznej i największa partia prawicy da zielone światło do zmian w sądownictwie, przyjmę to z zadowoleniem. Ustawy czekają. I mam nadzieję, że będzie to reforma daleko idąca, która niekoniecznie będzie cieszyć unijnych biurokratów - zapowiedział minister sprawiedliwości.

Nie obyło się bez komentarza dotyczącego Unii Europejskiej. Zdaniem prokuratora generalnego Polska jest atakowana przez UE w wojnie hybrydowej. - Ataki na reformę sądownictwa to element wojny hybrydowej ze strony UE, wymierzony w polski system prawny - powiedział. 

Na słowa ministra sprawiedliwości odpowiedział na Twitterze prawnik dr Mikołaj Małecki z katedry prawa karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

           Popierasz ZIOBRĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl