239013109_292521812631619_2986298977182633957_n.jpg

Franciszek Sterczewski odniósł się do swojego wczorajszego zachowania na granicy polsko-białoruskiej. "Nie wolno być obojętnym" - apeluje polityk Koalicji Obywatelskiej.

Poseł Franciszek Sterczewski reprezentujący w Sejmie klub KO postanowił pomóc na granicy polsko-białoruskiej koczującym afgańskim uchodźcom. Parlamentarzysta starał się przekazać migrantom jedzenie i picie. Próba się nie powidła, służby nie pozwoliły politykowi na przekroczenie granicy polskiej (uchodźcy znajdują się na terenie Białorusi).

- Osobom zamkniętym w obozie w Usnarz Górny skończyła się woda. Służby uniemożliwiają nam przekazanie nowych butelek, więc uchodźcy piją ze strumyka. Cztery osoby zgłaszają nam, że są ciężko chore. Czy rząd zmieni swoje nieludzkie nastawienie dopiero jeśli ktoś umrze? - komentował we wtorek Sterczewski.

Następnie w sieci pojawiło się nagranie, jak poseł starał się dotrzeć do migrantów, zmuszając mundurowych do interwencji.

Postawę polityka skomentował dziennikarz Konrad Piasecki;
- Politycy opozycji powinni odpowiedzieć sobie jednak na pytanie, czy graniczne ganianki z żołnierzami - nawet w szlachetnych zamiarach, przydają im powagi, niezbędnej do tego, by większość społeczeństwa powierzyła im władzę - ocenia dziennikarz zachowanie Sterczewskiego.

- To ja zapraszam Pana Redaktora do Usnarza Górnego. Warto na własne oczy odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest mniej poważne: bieganie posła by mógł pomóc potrzebującym, czy łamanie prawa przez polski rząd i uniemożliwianie interwencji poselskiej przez Straż Graniczną? - odpowiedział polityk dziennikarzowi. 

Nie neguje Pańskich intencji. Też jestem pełen współczucia dla tych ludzi i uwazam, że powinno się im przyjść z pomocą humanitarną. Natomiast takie gesty są nie dość, że nieskuteczne, to idą w swiat jako dość groteskowy obraz działań jałowych i nieprzemyślanych - zropistował Piasecki. 

Sterczewski: Nie wolno być obojętnym 

Tuż po tym, jak poseł KO został zatrzymany przez pograniczników, polityk zaapelował na swoim Twitterze, by nie być obojętnym na los migrantów.

     Popierasz STERCZEWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl