41043478841_4b9970c1f0_c.jpg

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przyznał nagrody wojskowym strzegącym granicy polsko-białoruskiej.

Straż Graniczna stacjonująca na przejściu granicznym Polski z Białorusią od kilku dni wspierana jest przez siły Wojska Polskiego. Szef MON ogłosił, że w najbliższych dniach liczba mundurowych zostanie podwojona.

- Mamy do czynienia z wojną hybrydową, atakiem na Polskę. (...) Nie pozwolimy na to, żeby handlarze ludźmi wykorzystywali naiwność i łatwowierność tych, którzy najpierw samolotami są przerzucani na Białoruś, a potem idą na granicę z Polską licząc na to, że dostaną się do Unii Europejskiej - skomentował Błaszczak.

Minister dodał, że na granicy powstanie... płot. - Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m. Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. Wkrótce przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP - napisał na Twitterze minister obrony narodowej.

Nagrody dla wojskowych

Żołnierze strzegący polskich granic na terenie łączącym nasz kraj z Białorusią otrzymają nagrody.

- Zdecydowałem o przyznaniu nagród dla żołnierzy, którzy strzegą granic w okolicach miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu. Dziękuję za Waszą służbę oraz za to, że zachowujecie profesjonalizm w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji - czytamy na profilu Mariusza Błaszczaka.

Pod tweetem nie zabrakło głosów krytykujących decyzję ministra obrony narodowej.

         Popierasz BŁASZCZAKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl