3h5i2hhymm3dfq44is8z21ofvhkh1gyt.jpg

Socjolog Ireneusz Krzemiński podziękował Władysławowi Frasyniukowi za słowa o żołnierzach stacjonujących na granicy polsko-białoruskiej. Wypowiedź opozycjonisty oburzyła dużą część opinii publicznej.

- Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania - trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie - mówił w niedzielę w "Faktach po faktach" Frasyniuk.

Słowa legendarnego opozycjonisty z PRL spotkały się z szybką reakcją przedstawicieli władzy. Wypowiedź Frasyniuka potępił między innymi premier Mateusz Morawiecki.

- Język naszej debaty publicznej od dawna pozostawia wiele do życzenia. Opozycja i wspierające ją organizacje wprowadziła do życia publicznego i do mediów złe słowa i poniżające inwektywy. Do tej pory uznawałem, że to świadczy wyłącznie o nich i ich kulturze, a wyborcy w swoim czasie to ocenią. Dzisiaj jednak padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem. Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. (...) Żołnierze wykonujący trudne misje i chroniący naszych granic, zawsze otrzymają nasze wsparcie. Zawsze mogą liczyć na wsparcie każdego przyzwoitego Polaka - skomentował Morawiecki.

Krzemiński staje w obronie Frasyniuka

Wśród osób oceniających wypowiedź Frasyniuka nie brak komentatorów, którzy stają w obronie opozycjonisty. Jedną z takich osób jest socjolog prof. Ireneusz Krzemiński.

- Kompletny moralny upadek rządów PiS, ale też polskiego państwa, państwa, zepsutego robakiem pisowskiego jadu! To, co się dzieje na granicy z Białorusią, zwłaszcza z tą grupą 32 osób głównie z Afganistanu to chyba nawet nie policzek w twarz - hmm - narodu, ale wylanie nocnika na wszelkie polskie stereotypy na własny temat!! I to Polaka - katolika! - oburza się Krzemiński na Facebooku.

- Awantura, która powstała po wypowiedzi - na pewno spowodowanej maksymalną irytacją na rządy złodziejskie, zakłamane do granic możliwości/niemożliwości, manipulacyjne i wciąż jakże kłamliwie ociekające katolicyzmem - Władka Frasyniuka tylko jak najgorzej świadczy o wszystkich "oburzonych". (...) Dziękuję Ci też Władku za Twoje mocne słowa - bo też i polski mundur został na tej granicy skalany. Smutno mi też z powodu oświadczenia TVN24. Rozumiem, że trudna sytuacja z koncesją, ale bądźcie sobą, takimi, jak deklarujecie - napisał uczony.

        Popierasz KRZEMIŃKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl