Aaaaaawachbiaprz.jpg

Ksiądz Daniel Wachowiak odniósł się do sytuacji na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Duchowny chwali polskie służby.

Od kilkunastu dni obserwujemy, jak grupa afgańskich migrantów koczuje na granicy Polski z Białorusią. Nie wiadomo jaka przyszłość czeka uchodźców, polskie władze nie zamierzają wyciągać do nich pomocnej dłoni i zapowiadają, że żadna z osób nie postawi stopy na polskiej ziemi.

- Na granicy zewnętrznej UE z Białorusią nie ma "ziemi niczyjej", czyli szarej strefy, na której nikt nie ponosi odpowiedzialności za los przebywających tam osób. W rzeczywistości jest to terytorium białoruskie, a władze tego kraju ponoszą pełną odpowiedzialność za sytuację obywateli innych państw, których legalnie wpuściły na swoje terytorium - zakomunkowała Kancelaria Premiera.

Szef MON zapowiedział powstanie dodatkowych zabezpieczeń na polsko-białoruskim przejściu granicznym.

- Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m. Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. Wkrótce przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP - oświadczył Mariusz Błaszczak.

Duchowny wychwala Straż Graniczną

Proboszcz z parafii w Piłce (woj. wielkopolskie) ksiądz Daniel Wachowiak chwali polskich mundurowych. Duchowny zwrócił się do pograniczników na swoim Twitterze.

           Popierasz KSIĘDZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl