167485272_5273000632771610_8840023718959630889_n_1.jpg

Eliza Michalik oceniła oświadczenie władz telewizji TVN24 po emisji programu "Fakty po faktach" z udziałem Władysława Frasyniuka.

Nie milkną komentarze po słowach Władysława Frasyniuka w TVN24. Opozycjonista w PRL w obraźliwy sposób wypowiedział się o żołnierzach stacjonujących na granicy polsko-białoruskiej.

Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział złożenie wniosku do prokuratury po tyk, jak Frasyniuk porównał mundurowych do śmieci.

TVN24 wydaje oświadczenie

Telewizja z ulicy Wiertniczej wydała oświadczenie po emisji programu, w którym ubolewa, że słowa Frasyniuka nie spotkały się z należytą reakcją ze strony prowadzącego program Grzegorza Kajdanowicza.

- W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program - napisały władze stacji.

Michalik: TVN nie powinien przepraszać

Publicystka Eliza Michalik odniosła się do całej sprawy na linii Frasyniuk -TVN24. Zdaniem dziennikarki telewizja nie powinna przepraszać za słowa swojego gościa.

- Nigdy na miejscu TVN24 nie przeprosiłabym za słowa Frasyniuka. Nigdy. Uważam, że stacja popełniła ogromny błąd. Po pierwsze, nie na tym polegają wolne media, żeby cenzurować język gości - takie postępowanie jest ograniczaniem debaty publicznej. Bo kto ma decydować, jaki styl wyrażania poglądów jest właściwy, a jaki nie? Na jakiej podstawie? Swojego dobrego smaku? Niczyj dobry smak nie może wyznaczać granic wolności słowa. Zapewne to, co powiedział Frasyniuk wyraża poglądy wielu ludzi - ocenia Michalik.

- Stacja nie stanęła też po stronie prowadzącego program, który przecież nie jest od wychowywania innych dorosłych ludzi, ani pouczania ich jak mają mówić, nie na tym polega niezależna wymiany myśli i dyskusja. Ta postawa rozzuchwali polityków PiS, którzy zobaczą, że można krzykiem zastraszyć niezależne redakcje - ostrzega publicystka na swoim Facebooku.

             Popierasz MICHALIK - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl