tomaszlis-tvp655.png

Tomasz Lis zareagował na słowa Antoniego Macierewicza o telewizji TVN. Poseł Prawa i Sprawiedliwości atakował stację w czasie wywiadu na antenie Polskiego Radia.

- To jest jakiś niebywały paradoks, który wszystkich, którzy znają historię ostatnich 30 lat Polski, musi szokować. Nazywanie TVN-u wolnym medium jest absurdem. To jest stacja, która powstała z agentury sowieckiej. To jest stacja, która zajmowała się od początku przede wszystkim propagandą prosowiecką i prorosyjską - powiedział w publicznej rozgłośni Antoni Macierewicz.

Obok słów polityka PiS nie przeszła obojętnie stacja TVN, która już podjęła stosowne kroki prawne. - Stanowczo sprzeciwiamy się takim komentarzom. Stanowią one próbę podważenia wiarygodności TVN i jego amerykańskiego właściciela koncernu Discovery Inc. Już w związku z wcześniejszymi wypowiedziami podjęliśmy kroki prawne i złożyliśmy pozew przeciwko Antoniemu Macierewiczowi za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o TVN, a tym samym naruszenie dóbr osobistych spółki i jej właściciela – skomentowała Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN.

Lis o Macierewiczu

Do wypowiedzi Antoniego Macierewicza odniósł się na Twitterze były dziennikarz "Faktów" TVN - Tomasz Lis. Naczelny "Newsweeka" w mocnych słowach zwraca się do wiceprezesa PiS.

- Jako człowiek, który prawie siedem lat prowadził Fakty, w tym przez kilka lat, zanim jeszcze powstało TVN24, odpowiadam. Jest Pan podłym, nikczemnym kłamcą i skończonym idiotą - napisał Lis w stronę Macierewicza.

             Popierasz LISA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl