221293484_522531602391287_7996218882003596025_n.jpg

Radosław Sikorski wypowiedział się o wydarzeniach politycznych w Afganistanie. Zdaniem europosła Polskę powinno stać na przyjęcie pewnej grupy uchodźców w celu okazania przez nasz kraj solidarności.

Sikorski przypominał na antenie Polsat News decyzję rządu PO o likwidacji ambasady w Afganistanie. - Decyzja o likwidacji ambasady była słuszna. Za tę decyzję premier Morawiecki powinien dziękować, bo gdybym jej nie podjął, to musiałby teraz likwidować i ewakuować ambasadę. Ona była zbędna po likwidacji naszego kontyngentu. Utrzymanie jednej ambasady pokojowej to jest koszt 3-4 mln dolarów rocznie, a wojennej, takiej jaką była placówka w Afganistanie 2-3 razy tyle. Po wycofaniu polskiego kontyngentu ambasada straciła rację bytu. Dzisiaj rząd PiS-u jest beneficjentem tego, że zawczasu przewidując, że niestety misja zachodu w Afganistanie skończy się fiaskiem, na czas tą placówkę zamknęliśmy - komentował były szef MSZ.

Europoseł Koalicji Europejskiej oceniał, kim są osoby chcące wyemigrować z Afganistanu. - Emigrują ci, którzy się boją talibów, fundamentalistów religijnych. Emigrują lekarze, adwokaci, wykształcone kobiety, czyli ludzie, którzy są uformowani na modłę niefundamentalistyczną. Stanowią z definicji mniejsze zagrożenie niż jakaś średnia afgańska.

Sikorski wypowiedział się na temat potencjalnego przyjęcia przez nasz kraj grupy uchodźców.

- Wydaje mi się, że stać nas na okazanie im ludzkiej solidarności, także wobec kraju, który poświęcił milion poległych na wojnę ze Związkiem Radzieckim. Dzięki której mamy niepodległą Polskę - stwierdził polityk.

Kogo Sikorski chce mieć za sąsiada

Na profilu na Twitterze Radosław Sikorski podzielił się z internautami opinią, kogo wolałby mieć za sąsiada, mając do wyboru Afgańczyka i... Krystynę Pawłowicz.

- Oświadczam, że za sąsiada wolałbym jednego z moich afgańskich tłumaczy niż @KrystPawlowicz - napisał Sikorski.

Europoseł KE doczekał się odpowiedzi ze strony Krystyny Pawłowicz, po czym odpisał sędzi Trybunału Konstytucyjnego.

       Popierasz SIKORSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl