24024841088_a14f76f52c_c_1.jpg

Na profilu społecznościowym wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika pojawiły się fotografie z granicy polsko-białoruskiej. Od kilku tygodnik polską granicę próbuje pokonać zwiększona liczba nielegalnych uchodźców.

Tylko w sierpniu do Polski próbowało się nielegalnie przedostać przez granicę z Białorusią - 2 tysiące uchodźców. MSWiA zakomunikowało, że 760 osobom udało się przejść na polską stronę, a 1200 uchodźców zostało powstrzymanych przed przekroczeniem granicy.

- Sytuacja na granicy z Białorusią jest pod kontrolą. Wszystkim strzegącym naszego bezpieczeństwa na granicy dziękuję za profesjonalne działanie. Państwo polskie jest przygotowane na każdy scenariusz rozwoju sytuacji - zapewniał 12 sierpnia szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Wąsik wrzuca zdjęcia

Wiceszef MSWiA umieścił w środę na Twitterze zdjęcia z polsko-białoruskiej granicy. Na fotografiach widzimy rozciągający się drut kolczasty.

- Prawie 100 km na granicy polsko-białoruskiej. Za chwile dalsze 50 km - zachwala Wąsik działania służb.

- Jak można być dumnym ze stawiania zasieków, które będą ranić niczemu niewinnych w tym wszystkim ludzi? Obrzydliwe - odpowiada jeden z wielu oburzonych internautów.

             Popierasz WĄSIKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl