236092756_4363329100389759_5665664217822889684_n.jpg

Piotr Gliński pojawił się we wtorek w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News. Minister kultury i sportu wypowiadał się na temat wydarzeń w Afganistanie.

Sytuacja polityczna w Afganistanie powoduje, że Europa może być pewna kolejnej wielki fali uchodźców z Bliskiego Wschodu. Na temat potencjalnego przyjmowania Afgańczyków przez Polskę wypowiedział się wicepremier Piotr Gliński.

- Myślę, że tych liczb nie będzie tak wiele. Przecież to od woli polskiego państwa zależy, ile osób ewentualnie będzie w Polsce przyjmowana czy przejmowana, jeżeli to będą nielegalne przekroczenia. Ale mamy siły i środki, żeby zapobiec jakiejś niekontrolowanej… - oceniał minister.

- Polska w 2015 roku się obroniła i teraz też się obroni (przed falą uchodźców) - dodał.

Gliński krytykowany

Słowa ministra kultury spotkały się z wieloma gorzkimi odpowiedziami. Wśród osób, które nie przeszły obojętnie obok słów Glińskiego, znalazła się między innymi założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

- Przed kim Piotr Gliński chce bronić Polskę? Przed afgańskimi działaczkami społecznymi i osobami, których życie jest zagrożone, przed rodzinami z dziećmi? Rodzina, panie Ministrze, nie zna granic - skierowała się do ministra europosłanka.

Wśród komentarzy na Twitterze opinią o Glińskim podzielił się także poseł Michał Szczerba czy dziennikarz TOK FM - Piotr Maślak.
          Popierasz SZCZERBĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl