44980864_2101414236788899_5378660507685224448_n_1.jpg

Wadim Tyszkiewicz ocenił ostatnie poczynania sejmowej koalicji rządzącej. Nie zabrakło gorzkich słów w stronę Pawła Kukiza.

Zjednoczona Prawica stara się jak może, by uprzykrzyć życie stacji TVN24, wyeliminować ją z ryku medialnego.

Zarząd telewizji z ulicy Wiertniczej zakomunikował w poniedziałek, że nie oczekując na ostateczne stanowisko KRRiT ws. nowej koncesji dla TVN24, władze telewizji w licu wystąpiły o holenderską koncesję na nadawanie i już ją otrzymały.

- Jeśli KRRIT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska. Jednak ciągle wierzymy, że nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. Spełniamy wszelkie warunki, aby uzyskać rekoncesję w Polsce, apelujemy więc o jej niezwłoczne przyznanie - czytamy w komunikacje zarządu TVN.

Co na to PiS?

Poseł Marek Suski skomentował we wtorek na antenie Polskiego Radia decyzję Holendrów o przyznaniu TVN-owi koncesji. - Firma uzyskuje koncesję w Holandii na nadawanie programu, czyli w jakimś sensie przyznała się do tego, że miała świadomość, że omija polskie przepisy i próbuje jakoś tutaj wybrnąć z tej sytuacji, szukając prawnego rozwiązania - stwierdził polityk.

- Pan Suski w jakimś sensie przyznaje się do tego, że ma świadomość, że omija zdrowy rozsądek - odpowiada posłowi PiS europoseł Marek Belka.

Tyszkiewicz o zachowaniu PiS

Ostatnie wydarzenia w Sejmie komentuje na swoim Facebooku Wadim Tyszykiewicz. Senator niezrzeszony ocenia działania Jarosława Kaczyńskiego i pisze o powszechnie krytykowanym Pawle Kukizie.

- Kaczyński rozgrywa swoją partię, wykorzystując pionki na szachownicy takie jak Kukiz. Nawet zagrał Konfederacją, która ponoć ma zmienić nazwę na Reasumpcja - komentuje Tyszkiewicz.

- Jest przyczyna i jest skutek, kto sieje wiatr, ten zbiera burze... Panie Kukiz, jeśli masz pan choć odrobinę honoru, w co zresztą wątpię, bo honor został zastąpiony honorarium, sam zniknij Pan z polityki i żyj sobie spokojnie w uwitym gniazdku w swoim El Dorado. Nie ośmieszaj się i nie niszcz już chłopie Polski. A ja, jeśli będę miał okazję, to spełnię pana prośbę o napluciu w twarz - napisał wieloletni prezydent Nowej Soli w stronę Pawła Kukiza.

      Popierasz TYSZKIEWICZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl