tomasz-lis-1140x570.jpg

Nie milkną komentarze po obecności Elżbiety Witek w programie "Gość Wiadomości". Marszałek Sejmu broniła się ws. ostatniego posiedzenia Sejmu.

Posiedzenie Sejmu nie zostało przeniesione na wrzesień - mimo że opozycja wygrała głosownie - ponieważ marszałek zarządziła reasumpcję głosownia. W ponownym liczeniu głosów rządzący wsparci przez polityków Kukiz'15 uzyskali większość i tym sposobem mogło się odbyć posiedzenie.

- Zasięgnęłam opinii pięciu prawników, którzy potwierdzili, że ten wniosek może być głosowany na tym posiedzeniu - zapewniała Witek w środę w Sejmie.

Marszałek Sejmu broni się

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości pojawiła się w poniedziałek na antenie programu "Gość Wiadomości" by odeprzeć ataki swoich krytyków, którzy ostrzegali ją w ostatnich dniach, że czeka ją trybunał stanu.

Co na to Witek?

Marszałek przyniosła do programu TVP opinie prawne mające bronić jej zachowania w Sejmie. - Zapoznałam się z pięcioma pisemnymi opiniami, wprawdzie sporządzonymi w 2018 r. przy podobnej okoliczności, czyli reasumpcji głosowania. Chodziło o uchylenie immunitetu panu posłowi Gawłowskiemu (...). Są to zewnętrzne opinie zamówione przez Małgorzatę Kidawę-Błońską i Sławomira Neumanna i dwie opinie jeszcze sporządzone w tamtym czasie przez Biuro Analiz Sejmowych - przekonywała polityczka.

2018 rok?

Na dokumenty zaprezentowane w telewizji szybko odpowiedzieli komentatorzy. - Marszałek Sejmu jak Radio Erewań. Twierdziła, że „przerwa” była, by zasięgnąć opinii. Nie zasięgnęła opinii „pięciu prawników”. Niczego nie potwierdzili, bo się z nimi nie skontaktowała. Opinie z 2018 roku dotyczą określonej sytuacji, kontekstu i przebiegu obrad. Czy ona ma Polki i Polaków za idiotów? - komentuje poseł Michał Szczerba.

- Tradycyjnie zdziwienie, że p. Witek bezczelnie skłamała. Jakby nie było tych ostatnich 6 lat. Ale że kłamią? Ale że głosują do skutku? Ale że łamią konstytucję? Ale że instalują dublerów? Ale że wyprowadzają Polskę z cywilizowanego świata? A może by tak skończyć z tą naiwnością? - mówi o całej sprawie publicysta Przemysław Szubartowicz.

Komentarz odnoszący się do Witek umieścił na Twitterze naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

             Popierasz LISA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl