7zzuheqozsa31a6ys8g67tqcryji7fw9.png

Pracownia Kantar opublikowała w poniedziałek najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Prawo i Sprawiedliwość zrównało się wynikiem z Koalicją Obywatelską. 

Opozycja idzie łeb w łeb z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. Obie koalicje w najnowszym badaniu pracowni Kantar mogą liczyć na 26 proc. poparcia wśród ankietowanych. 

- Nowy Kantar; PiS i PO po 26 procent. To może być ostatni sondaż, w którym PiS jest na pierwszym miejscu, choćby ex aequo  - ocenia naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis. 

Widoczne zadowolenie jest w obozie Koalicji Obywatelskiej. Duży wzrost notowań po pierwszych sondażach po powrocie Donalda Tuska a teraz zrównanie się z PiS-em - wszystko to dodaje paliwa i nadziei opozycji na odsunięcie Zjednoczonej Prawicy od władzy. 

- Łapy podniesione na wolność narodu, prędzej czy później naród przetrąci - mówi o najnowszym sondażu europosłanka Magdalena Adamowicz. 

Gliński podważa sondaż

Wiary w najnowsze wyniki sondażowe nie daje Piotr Gliński. Minister kultury i sportu odniósł się do sondażu na swoim Twitterze. 

- Rewelacje jednej z firm sondażowych: telefoniczna „próba” 800 osób. Nie wiemy natomiast, jaki był % odmów odpowiedzi. Reprezentatywność zerowa. To jest po prostu prymitywna wrzutka marketingowa… - napisał wicepremier.

        Popierasz GLIŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl