31598264815_149f28eb85_c_2.jpg

Episkopat Polski umieścił w poniedziałek w swoich mediach społecznościowych - wezwanie do Polaków. Kościół zwraca uwagę, by nie skupiać się na dobrach materialnych.

To już nie pierwszy tego typu apel Kościoła do Polek i Polaków. W nieodległej przeszłości duchowni popisywali się już podobnymi wezwaniami;

- Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie - apelowali w przeszłości biskupi.

Innym razem domagali się: - Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie.

Chcesz być doskonały?

W poniedziałek na profilu społecznościowym polskich biskupów na Twitterze pojawił się nowy wpis. Hierarchowie doradzają Polakom, co powinni uczynić, by stać się doskonałym człowiekiem.

- Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i daj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie - przekonuje po raz kolejny Episkopat.

Internet odpowiada

Pod wpisem duchownych pojawiło się wiele odpowiedzi internautów. Twitterowicze nie zostawiają suchej nitki na hierarchach.

"Tak? To po co Wam nieruchomości za bezcen od samorządów? Po co Wam miliardy z budżetu państwa? Po co podatkowe przywileje? Po co pałace, limuzyny, złocone szaty i cała reszta, jakże groteskowego blichtru?".

"No to dajcie przykład sprzedajcie co macie i idźcie służyć ubogim. Tak nauczał wasz pan".

"Pałacyk biskupa tanio kupię".

"Do dzieła! Sprzedajcie wszystkie swoje prywatne i kościelne majątki i wspomóżcie. Ale nie! Lepiej doradzać innym, a wy tylko łapy po kasę wyciągacie za wszystko" - piszą internauci w stronę biskupów.

         Popierasz BISKUPÓW - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl