202003146240.jpg

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz została w niedzielę zaatakowana w social mediach przez sympatyków "dobrej zmiany". Szefowa gdańskiego ratusza przypomniała o wydarzeniach sprzed 41 lat.

- 41 lat temu w Stoczni Gdańskiej im. Lenina rozpoczął się strajk, który zmienił bieg historii… Nie tylko Polski, ale i świata - napisała na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz.

- Nie zmarnujmy tego, mimo wszystko - dodała prezydent Gdańska.

Dulkiewicz atakowana

Na wpis prezydent Gdańska odpowiedziało wielu zwolenników obecnego obozu władzy. Wśród komentarzy krytycznych pod adresem Aleksandry Dulkiewicz znalazł się wpis aktywisty miejskiego Jana Śpiewaka. Działacz społeczny w ostrych słowach zwrócił się do następczyni Pawła Adamowicza.

- Rozprzedajecie stocznie deweloperom, de facto zakazaliście strajków w 1990 roku, szczujecie na związki zawodowe, niszczycie środowisko naturalne. Sprzeniewierzyliście się wszystkim postulatom „S”. Proszę sobie więc Solidarnością gęby nie wycierać - napisał Śpiewak w stronę Dulkiewicz.

Wśród komentujących nie zabrakło także wpisów od osób spoglądających w bardziej wyrozumiały sposób na szefową gdańskiego ratusza.
          Popierasz ŚPIEWAKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl