E8WhziqWUA4IyJX.jpg

Ryszard Makowski ocenił w mediach społecznościowych sprawę "lex TVN". Były członek kabaretu OT.TO atakuje polityków opozycji.

W dalszym ciągu nie wiadomo jak ostatecznie rozwiązany zostanie kłopot stacji TVN24 ws. otrzymania nowej koncesji.

KRRiT wydaję się być nieugięta i nie wygląda, by miała zmienić w najbliższym czasie swoje dotychczasowe stanowisko.

Sejm przegłosował ustawę

Rządzący nadali już bieg ustawie, która ma pozbawić TVN24 nowej koncesji. Pytaniem otwartym pozostaje, jak zachowają się posłowie, gdy ustawa wróci z Senatu - czy w Sejmie znajdzie się wystarczająca ilość posłów do odrzucenia senackiego veta?

- Sejm może odrzucić weto Senatu tylko bezwzględną większością głosów, co może być dla obozu rządzącego trudne. Chociaż werbowanie posłów idzie im ostatnio całkiem dobrze... - zauważa europosłanka Danuta Hubner.

Makowski atakuje opozycję

Przedstawiciele opozycji bronią TVN24 solidaryzując się z pracownikami z ulicy Wiertniczej. Politycy jak i komentatorzy podkreślają, że atak rządu na amerykańską firmę odbije się/już się odbija bardzo negatywnie na stosunkach polsko- amerykańskich.

- Sankcje USA na nomenklaturę PiS nie zrobią wielkiego wrażenia, ale zawieszenie ruchu bezwizowego już tak. To daje do myślenia przede wszystkim ich wyborcom z Podhala i wschodniej polski. Jeśli opcja atomowa to selektywnie proszę - komentuje publicysta Jakub Bierzyński.

Inaczej na całą sprawę spogląda Ryszard Makowski. Były kabareciarz zaatakował w sieci polityków opozycji za... "stanie murem z Amerykanami".

       Popierasz MAKOWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl