twardoch_szczepanyt-735x363.jpg

Szczepan Twardoch skomentował przegłosowanie przez Sejm zmian w prawie medialnym. Uznany pisarz podzielił się także swoją opinią na temat Pawła Kukiza.

Twardoch dystansuje się w swoim wpisie na Facebooku od "emocjonalnego wzmożenia" po przegłosowaniu przez władzę "lex TVN". Zdaniem pisarza stacja TVN, amerykańscy właściciele telewizji, poradzą sobie z nowymi działaniami ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

- Kaczor to jest dobry na Budkę ze Schetyną, nie na Amerykanów. Na Amerykanów to Straszny Dziadunio jest za cienki w uszach. Przecież jak na razie nie ma nawet większości na odrzucenie senackiego veta. A Amerykanie po to mają państwo, żeby bronić inwestycji amerykańskiego biznesu, więc tak łatwo nie odpuszczą - komentuje Twardoch.

Większe zmartwienie pisarza

Literat, odchodzi w dalszej części swojego wpisu od tematu TVN-u i skupia się na izolacji Polski na arenie międzynarodowej.

- Problemem poważniejszym jest izolacja Polski w polityce międzynarodowej, popsute relacje z wszystkimi, z którymi można było je popsuć, i to w imię czego, personalnych uraz sprzed piętnastu lat człowieka, który tak skutecznie otoczył się klakierami i potakiwaczami, wycinając ze swojego dworu wszystkich zdolnych do myślenia, że nie jest już obywatelem rzeczywistości, przynajmniej nie tej, w której żyjemy my.

Kukiz

Nie zabrakło ze strony Twardocha komentarza odnoszącego się do krytyki, jaka spada w ostatnich dniach na Pawła Kukiza.

- Serio dzisiaj dopiero się dowiedzieliście, że Kukiz jest idiotą? Z utęsknieniem czekam chwili, w której odkryjecie, pewnie za parę lat, że może Kukiz 2.0, czyli szlochający nad konstytucją ministrant też jest nie halo - stwierdza pisarz.

        Popierasz TWARDOCHA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl