Aaaaaamlynarmirss.jpg

Agata Młynarska odpowiedziała Pawłowi Kukizowi na jego zachowanie w Sejmie. W środę parlament przegłosował ustawę "lex TVN".

Zgodnie z nowym prawem uchwalonym przez Zjednoczoną Prawicę i posłów Kukiz'15, TVN24 przestanie mieć możliwość nadawania w Polsce. By telewizja z ulicy Wiertniczej mogła dalej funkcjonować w obecnej formie, amerykański właściciel musi odsprzedać swoje udziały.

Oświadczenie stacji

Zarząd TVN wydał w środę wieczorem oświadczenie: "Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery. Wynik dzisiejszego głosowania podważa prawo własności, powodując niepokój inwestorów zagranicznych w Polsce. Bez wątpienia godzi też w fundamenty polsko-amerykańskiego sojuszu zbudowanego w ostatnich 30 latach.

Apelujemy do Senatu oraz do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o odrzucenie projektu w obecnym kształcie. Od tego zależy, czy Polska nadal będzie postrzegana na arenie międzynarodowej jako kraj demokratyczny i wiarygodny dla inwestorów" - napisały władze stacji.

Kukiz obrywa

Bardzo mocno oberwało się po wczorajszych wydarzeniach w Sejmie Pawłowi Kukizowi. Polityk przeszedł w ostatnim czasie na stronę Prawa i Sprawiedliwości i wspiera w głosowaniach Jarosława Kaczyńskiego. Nie inaczej było w przypadku głosowania nad "lex TVN".

Młynarska do Kukiza: Możesz sobie zaśpiewać własnym tekstem...

Agata Młynarka udostępniła na Facebooku post skierowany w stronę lidera Kukiz'15. Na wpis zareagował między innymi popularny architekt Krzysztof Miruć.

E8kE7qPWUAMJX6K.jpg

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Aaaaaaaagatamertughgu.png

          Popierasz MIRUCIA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl