1ztc21qtaixzb8iewso2kzc1uo9r2wbu.jpg

Jarosław Sachajko gościł w czwartek na antenie Polsat News. Polityk wypowiadał się na temat wczorajszych wydarzeń w Sejmie.

Zjednoczona Pawica wsparta posłami Kukiz'15 przegłosowała zmiany w prawie medialnym. Nowelizacja nazywana "lex TVN" uderza przede wszystkim w telewizję TVN24. 228 posłów zagłosowało za, 216 było przeciw, 10 wstrzymało się od głosu.

Sachajko tłumaczy

Początkowo gościem programu "Graffiti" w Polsat News miał być Paweł Kukiz. Ostatecznie lider ugrupowania zrezygnował z wizyty w telewizji, a pojawił się w niej Jarosław Sachajko.

- Paweł Kukiz miał być gościem w "Graffiti" Polsat News. Przyszedł Jarosław Sachajko, a Kukiz, tłumacząc swoją nieobecność, napisał, że to Sachajko jest "głównym winowajcą". Niesamowita odwaga, godna najwyższego szacunku - drwi z polityka dziennikarz Michał Wróblewski, Wirtualna Polska.

Co na to Sachajko?

Polityk przekonywał, że po tym jak jego partia zagłosowała ramię w ramię z PiS-em - on nie obejmie funkcji wiceministra rolnictwa.

- Obiecuję, że na pewno nie zostanę wiceministrem rolnictwa. Rozmawiamy nie o tym, o czym powinniśmy rozmawiać. Mamy umowę programową z PiS, która opiewa na kilkanaście, mam nadzieję, że ponad 20 ustaw dla nas bardzo ważnych. Część z tych ustaw jest już złożona. (...) Paweł Kukiz od samego początku mówi, że nie przyszedł tutaj dla pieniędzy, dla jakiegoś splendoru, bo ten splendor już zawsze miał, od dawna, tylko po to, żeby naprawić Polskę, żeby skończyć z takim kupczeniem - przekonywał Sachajko.

Dalej parlamentarzysta mówił bezpośrednio o telewizji TVN24. - To, co zrobił TVN wiele lat temu, czyli sprzedał 100% udziałów spółce Discovery, która to założyła w Europie spółkę w skrzynce na lotnisku w Amsterdamie, to obchodzenie polskiego prawa. (...) Mam nadzieję, że Amerykanie przedstawią do oferty publicznej 51% akcji na GPW i Polacy będą sobie mogli kupić po kilka, kilkanaście akcji TVN-u - powiedział poseł Kukiz'15.

          Popierasz SACHAJKĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl