pjp6tqska47hsz5uiie87ispxtdurxjp.jpg

Rolnicy z Agrounii zablokowali w środę drogę nr 12 w Rękoraju (pow. piotrkowski). Protestujący domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim.

Agrounia domaga się interwencji władzy ws. problemów hodowców trzody chlewnej. Demonstrujący zapowiadają, że ich protest może potrwać nawet 48 godzin.

- PiS ciągle niszczy rolnictwo. Rolnicy z bezradności wychodzą kolejny raz na drogi. Ostatnim razem jeździli traktorami. Tym razem staną i zablokują ważne rondo. (...) Cena świń spada, rolnicy dokładają do produkcji. Mają na to wpływ złe rozwiązania w walce z ASF. Premier turysta jeździ po kraju. Nie odpowiada na pisma Agrounii. Udaje, że nie widzi problemu. Jesteśmy gotowi do spotkania z premierem. Kolejny raz wzywamy go do rozmów - mówił lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

TVP pyta o miliony z ministerstwa

Reporterka TVP Info zapytała Kołodziejczaka o pomoc ofiarowaną przez ministerstwo rolnictwa rolnikom. Lider Agrounii nie gryzł się w język i w mocnych słowach opowiedział dziennikarce, nazywając ministra rolnictwa Grzegorza Pudę... "debilem".

           Popierasz AGROUNIĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl