Aaaaasawitu.jpg

Marek Sawicki krytykuje Donalda Tuska. Sprawa dotyczy wzrostu wynagrodzeń dla polityków.

Posłowi Polskiego Stronnictwa Ludowego nie podobają się działania Donalda Tuska zmierzające do odwrócenia decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o podniesieniu pensji politykom.

- Dziękuję władzom Klubu Koalicja Obywatelska za jednomyślną decyzję w sprawie ustawy blokującej podwyżki dla polityków - oświadczył Donald Tusk.

Koalicja Obywatelska złożyła w Sejmie projekt ustawy o cofnięciu podwyżek przyznanych politykom przez prezydenta i premiera.

- Podwyżki w tym czasie, kiedy szaleje drożyzna, kiedy wiele grup zawodowych czeka na podwyżki, kiedy rząd podnosi podatki są nieakceptowalne - argumentuje posłanka Monika Wielichowska.

Oburzony Sawicki

Na temat podwyżek dla polityków i działań Donalda Tuska zmierzających do zatrzymania ich wypowiedział się Marek Sawicki. Posłowi PSL nie podoba się aktywność przewodniczącego PO.

- Tusk w Polsce, gdzie ma wysokie, europejskie uposażenie, mówi: politycy, wy się powstrzymajcie. To może pan premier wystąpi z apelem, niech Parlament Europejski też obniży swoje uposażenia - zwrócił się Sawicki do Tuska na antenie Polskiego Radia.

- To jest nic innego, jak oddanie nam do końca kadencji tego, co przez trzy lata wcześniej zostało odebrane - dodał poseł PSL ws. podwyżek.

         Popierasz SAWICKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl