tomasz.lis_-1.jpg

Politycy Zjednoczonej Prawicy atakują Donalda Tuska w kontekście zarobków byłego premiera. Przedstawicielom obozu władzy odpowiada naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Rządzący zdecydowali w ostatnich dniach o wprowadzeniu sowitych podwyżek dla całej klasy politycznej. Decyzja ma być odpowiedzią Jarosława Kaczyńskiego na niezadowolenie w szeregach swojego ugrupowania po tym, jak zakazano członkom rodzin polityków zasiadać w radach spółek skarbu państwa.

- To była kwestia urealnienia tych wynagrodzeń. Wszystkie pensje wzrosły, a te stoją ponad 20 lat - tłumaczył Andrzej Duda podpis pod rozporządzeniem dot. zarobków dla polityków.

Opozycja krytykuje władzę

Choć podwyżka pensji każdemu politykowi zapewne się podoba, mimo że tego nie ukazują publicznie, to politycy opozycji podkreślają, że moment ich wprowadzenia jest bardzo zły.

Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie w Sejmie projektu ustawy, który cofnąłby zmiany ogłoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę.

- Składamy projekt ustawy o cofnięciu podwyżek przyznanych politykom przez prezydenta i premiera. Ustawa blokuje możliwość przyznawania podwyżek politykom do końca kadencji Sejmu. Podwyżki dla polityków, gdy rząd zwiększa obciążenia obywatelom, są nie do zaakceptowania - powiedział poseł Maciej Lasek z Koalicji Obywatelskiej.

Do decyzji władzy odniósł się także Donald Tusk. - Dziękuję władzom Klubu Koalicja Obywatelska za jednomyślną decyzję w sprawie ustawy blokującej podwyżki dla polityków - zwrócił się przewodniczący PO do swoich koleżanek i kolegów z klubu.

Tusk rozzłościł PiS

Na wypowiedzi Donalda Tuska dot. podwyżek ze złością reagują przedstawiciele ZP. Politycy wypominają Tuskowi jego europejskie zarobki.

- Tusk zarabiał w Brukseli 140 tys. zł miesięcznie. Dzisiaj jako szef EPL (nie bardzo chyba sam wie, co tam robi) zarabia ok. 30 tys. zł - z oburzeniem napisał na Twitterze Kamil Bortniczuk.

Lis odpowiada władzy

Naczelny "Newsweeka" postanowił odnieść się w social mediach do ataków władzy na Donalda Tuska w kontekście zarobków.

              Popierasz LISA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl