44655.png

Proboszcz z Chojnic ks. Janusz Chyła podzielił się swoim najnowszym przemyśleniem na temat osób odrzucających naukę Kościoła. W przeszłości duchowny oceniał już osoby antykościelne.

Ks. Chyła należy do grona najaktywniejszych duchownych polskiego Kościoła katolickiego w internecie. Wielokrotnie wpisy księdza w mediach społecznościowych wywoływały skandal.

Proboszcz z Chojnic pisał już między innymi o środowisku LGBT; - Kościół nie ma problemu z LGBT. To osoby identyfikujące się z LGBT mają problem ze sobą i własnymi grzechami. O in vitro; Zdarza się, że dzięki in vitro przyjdzie na świat dziecko - nie zawsze zdrowe. Zawsze jednak nowe życie powołane tą metodą pociąga za sobą śmierć wielu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu istnień ludzkich. Poza tym in vitro skutkuje pogorszeniem stanu zdrowia kobiety.

Ksiądz poruszył w przeszłości także wątek osób niewierzących. - Każdy człowiek, który odrzuca Boga i Jego Prawo, zdolny jest do największych podłości i zbrodni - oceniał.

W swojej najnowszej aktywności na Twitterze kapłan dzieli się dalszymi przemyśleniami na temat osób odrzucających naukę Kościoła katolickiego.

- Sprzeciw wobec nauczania Kościoła wzrasta w miarę pogłębiania się bezsilności wobec własnego grzechu - stwierdza ks. Chyła.

Duchowny dodatkowo podzielił się w ostatnich dniach - choć nie wprost - swoją negatywną opinią na temat Pol'and'Rock Festivalu organizowanego przez WOŚP.

- Żaden prymitywizm nie zasługuje na obronę, a tym bardziej ten, który występuje pod oficjalnym szyldem instytucji, która rości sobie prawo do działalności charytatywnej i kształtowania postaw ludzi młodych - czytamy na profilu proboszcza.

         Popierasz proboszcza - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl