11272805546_c793a6c05d_c.jpg

Ryszard Legutko negatywnie wypowiada się o wspólnocie europejskiej. Zdaniem europosła Prawa i Sprawiedliwości Polska może utracić niepodległość.

Legutko aktywnie komentuje bieżące tematy polityczne. Kilka dni temu gościł na antenie TVP Info, gdzie odnosił się do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki.

- Donald Tusk nie przyjechał do Polski, żeby odpowiadać na pytania, udzielać odpowiedzi merytorycznych. Przyjechał do Polski, żeby prowadzić wojnę i truciznę wydzielać - atakował europoseł byłego premiera.

Teraz polityk wypowiedział się w rozmowie z portalem "wPolityce" na temat działań Brukseli wymierzonych w polski rząd.

- Zmiany, jakie są planowane, jeszcze bardziej to pogłębią (ryzyko utraty niepodległości przez Polskę - red.). Wszelkie decyzje będą podejmowane poza nami, a nasza rola będzie tylko taka, żeby to popierać. Tak jak kiedyś polski rząd popierał wszystko. (...) Grozi nam więc tak naprawdę utrata niepodległości i mówię to całkiem poważnie - ostrzega Legutko.

Europoseł negatywnie ocenia postawę osób popierających Unię Europejską za działania skierowane  przeciwko polskiemu rządowi.

- To jest stara tradycja, żeby się „oddać pod opiekę” jakiegoś mocnego, silniejszego protektora: króla Prus, imperatorowej, czy Napoleona, i sekundować całkowitej utracie suwerenności - stwierdza polityk PiS.

           Popierasz LEGUTKĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl