209488019_326612539097463_8058285616362871795_n_2.jpg

Do sieci trafił film z wypowiedzią Janusza Korwina-Mikke. Poseł Konfederacji wypowiada się o szczepionkach na COVID-19.

Nie jest tajemnicą, że przedstawiciele sejmowej Konfederacji są mocno sceptyczni w sprawie szczepień na koronawirusa jak i dystansują się od konieczności wprowadzania obostrzeń epidemicznych.

- Jak definiujemy wyjście z pandemii? Wyeliminowanie Covida z całego świata? To jest utopia, tego się nie da zrobić. (...) Wirusa zniszczyć się nie da. Każdy, kto chciał się zaszczepił, kto nie chciał się nie zaszczepił. Szczepionki drastycznie ograniczają śmiertelność osób zaszczepionych oraz hospitalizację. W związku, z czym nie widzę powodu, aby ograniczać ludziom prawa obywatelskiego - wypowiadał się w Polsat News wiceprezes partii Korwin Sławomir Mentzen.

Korwin o szczepionkach

Poseł Janusz Korwin-Mikke mówił się w czasie rozmowy na żywo z internautami o szczepionkach mRNA, które bardzo wielu ekspertów z dziedziny medycyny wychwala.

- Szczepionki mRNA uważane są za bardzo bezpieczne ze względu na brak możliwości modyfikowania DNA pacjenta, brak możliwości zaistnienia infekcji, szybką degradację mRNA ze szczepionki do nieszkodliwych składników i jego podobieństwo do mRNA naturalnie występującego w komórkach oraz bardzo niewielką dawkę konieczną do wywołania efektu terapeutycznego - tłumaczą specjaliści z Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Szpitala MSWiA w Warszawie.

Co o szczepionkach uważa Korwin?

Polityk Konfederacji wielokrotnie dał się już poznać z głoszenia kontrowersyjnych opinii. Nie inaczej jest w tym wypadku.

- Są podejrzenia, żeby te mRNA kierowało... nie wiem, dawało większe skłonności do homoseksualizmu. Nie wiadomo, o co tam chodzi, ale coś w tym jest dziwacznego co nie wyszło - przekonuje Korwin-Mikke.

Internet

Internauci nie zostawią suchej nitki na Korwinie-Mikke, pod filmem z wypowiedzią polityka znalazło się bardzo wiele gorzkich słów pod adresem 78-latka.

          Popierasz KORWINA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl