mazgula_wolnosc24-696x434.jpg

Wojskowy Adam Mazguła skomentował tegoroczne plany obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego organizowane przez środowiska nacjonalistyczne.

"Marsz Powstania Warszawskiego rozpocznie się tradycyjnie o godz. 17:00 na Rondzie Romana Dmowskiego w centrum Warszawy. To już dziesiąty raz, kiedy polscy patrioci uczczą pamięć bohaterów walczących z niemieckim okupantem" - czytamy na portalu Mediów Narodowych.

Przemarsz środowisk nacjonalistycznych przez stolicę jak co roku wzbudza wielkie emocje. W przeszłości zgromadzenie narodowców było nie raz rozwiązywane przez miasto stołeczne w związku z zamieszkami, które miały miejsce podczas jego trwania.

Mazguła obwiania Kaczyńskiego

Emerytowany wojskowy płk Adam Mazguła zwrócił się za pośrednictwem Facebooka do Jarosława Kaczyńskiego. Mundurowy złości się, że obecny obóz władzy toleruje grupy nacjonalistów zawłaszczające historyczne daty.

- "Panie J. Kaczyński, nie po raz pierwszy daje Pan dowody na wspieranie faszyzmu w Polsce. Jedno Pańskie słowo z pewnością byłoby wystarczające na przerwanie rozwoju tej patologii. Pan jednak woli kpić z powstańców, poległych mieszkańców Warszawy i historii narodu. Wspiera Pan politycznych potomków ludobójców i pozwala im obrażać Polaków w dniu ich pamięci" - pisze wojskowy do Kaczyńskiego.

"Potrafi Pan ubliżać; pamiętamy ten sygnał do szczucia na Polaków, kiedy publicznie wskazał Pan swoją „rasę panów”, a potem, razem z J. Brudzińskim nazywał Pan obywateli naszego kraju „komunistami i złodziejami”. Stworzył Pan w policji organizację partyjnych agentów, podsłuchiwaczy i sygnalistów. Nie interesuje Pana bezpieczeństwo obywateli. Buduje Pan warunki do rozwoju brunatnej armii faszystowskich fanatyków. Dla mnie stał się Pan jednym z najbardziej nieodpowiedzialnych ignorantów politycznych współczesnej Polski, człowiekiem o najniższych walorach moralnych, miłośnikiem przemocy, człowiekiem cynicznym, nadętym i podłym, mistrzem propagandy kłamstwa, który pod postacią starszego dobrodusznego i schorowanego dziadziusia ukrywa krwiożercze instynkty. Każdy przyzwoity człowiek, pamiętający lub znający skalę ludobójstwa faszystowskiego na Polakach powinien uznać Pana za niebezpiecznego wroga" - argumentuje Mazguła.

Na koniec swojego wpisu mundurowy dzieli się opinią, że liczy na osądzenie lidera Zjednoczonej Prawicy.

- Zasługuje Pan na pogardę i na sprawiedliwy wyrok za niszczenie kraju! Tymczasem dalej, na kolana antypolski siewco jadu w ruskim ładzie i przepraszaj. Nie tylko za zbrodnie niepamięci historycznej, za plucie Powstańcom Warszawskim i wszystkim Polakom w twarz, ale również za obecną ruinę kraju i odradzający się faszyzm z kotwicą Polski Walczącej na ulicach Warszawy - napisał pułkownik w stronę Jarosława Kaczyńskiego.

            Popierasz MAZGUŁĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl