50644525197_3af8ea7708_c.jpg

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło się do władz białoruskich ws. telewizji Bielsat. Polski resort domaga się poszanowania wolności mediów.

MSZ wydało oficjalny komunikat, w którym pisze o swoich obawach dotyczących ingerencji białoruskich władz w działalność telewizji Bielsat.

- Uznanie aktywności publicystycznej TV Belsat prowadzonej na portalach internetowych za ekstremistyczną, jest kolejnym elementem trwającej od wielu miesięcy nagonki władz w Mińsku na niezależne media i środowiska myślące inaczej niż rządzący. Z niepokojem przyjęliśmy decyzję białoruskiego sądu w tej sprawie. Zwróciliśmy się do strony białoruskiej o wyjaśnienia - czytamy w piśmie MSZ.

- Restrykcje wobec niezależnych mediów i wolności słowa wkomponowują się we wciąż poszerzane na Białorusi mechanizmy represji i zastraszania społeczeństwa, co jest nieakceptowalne przez społeczność międzynarodową. TV Belsat ma ugruntowaną pozycję i solidnie wypracowaną renomę nośnika niezależnej i rzetelnej informacji dla białoruskiego społeczeństwa. Wszelkie próby ograniczenia jej działalności spotykają się z naszym jednoznacznym sprzeciwem - podkreśla resort.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało jednocześnie reżim Aleksandra Łukaszenki do zapewnienia mediom i dziennikarzom niezależności.

- Wzywamy Mińsk do respektowania wolności słowa, niezależnych mediów i poszanowania statusu dziennikarzy - apeluje polskie ministerstwo.

                Popierasz PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl